• Promocja 7. numeru "Zeszytów Rabczańskich 
  • Wręczenie statuetki "Kulturowe miejce 2022"
  • Koncert Justyny Panflowicz z zespołem HukzHut

Po czterech latach wracamy z nowym, siódmym numerem "Zeszytów Rabczańskich". Tradycyjnie, w sali teatru Rabcio, przygotowaliśmy imprezę promujacą wydawnictwo, a poprowadzili ją redaktorzy "Zeszytów" - Katarzyna i Jan Ceklarzowie. Zarówno wydawnictwo jak i jego promocja mogła się odbyć dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu Miasta w ramach otwartego konkursu ofert w dziedzinie kultury, za co serdecznie dziękujemy panu burmistrzowi Leszkowi Świdrowi oraz Radzie Miasta. Dziękujemy także dyrektorowi Teatru, panu Zbigniewowi Wójciakowi oraz pracownikom "Rabcia", a szczególnie Bogusławowi Handzlowi i Gabrielowi Gackowi za techniczne przygotowanie i przeprowadzenie imprezy. 
Główną częścią promocji była autorska prezentacja tekstów zamieszczonych w 7. numerze Zeszytów. Kolejno głos zabierali: Mateusz Radomski, Michał Pietrzak, Michał Bąbol, Barbara Puterla-Słuszkiewicz, Michał Wójcik, Katarzyna Ceklarz, Dorota Majerczyk, Marek Kurzeja i Krzysztof Miraj. Niestety, nieobecni byli Wilhelmina Folejewska oraz Paweł Franczak.


Autorzy - od lewj: Jan Ceklarz, Michał Pietrzak, Krzysztof Miraj, Michał Bąbol, Mateusz Radomski,
Barbara Puterla-Słuszkiewicz, Michał Wójcik, Dorota Majerczyk, Katarzyna Ceklarz i Marek Kurzeja. 

Po prezentacji wręczyliśmy nagrodę "Kulturowe miejsce 2022 roku". Tym razem nagrodziliśmy Teatr Lalek Rabcio, który jest nie tylko miejscem kulturowym jako teatr, ale stał się jedynym miejscem do organizacji innych imprez o charakterze kulturalnym, spełniającym współczesne oczekiwania zarówno artystów na scenie, jak i widzów na widowni.


Zarząd Kulturowego Gościńca i dyrektor Rabcia Zbigniew Wójciak z nagrodą

Spotkanie zakończył koncert Justyny Panflowicz z zespołem HukzHut. Zaprezentowany koncert pt. "Kaczmarock" to ciekawy, atrakcyjny, a nawet porywający pomysł na przypomnienie starszym i zaprezentowanie młodszym słuchaczom twórczości Jacka Kaczmarskiego. 


Sławomir Puchała, Tomasz Paweł Orłowski, Justyna Panfilewicz, Tomasz Płonka i Darek Wawrzyniak 

TU:::>Fotorelacja (zdjęcia Piotr Kuczaj i Piotr Kolecki) 
TU:::>
Informacje o zawartości 7. numeru Zeszytów  
TU:::>
Informacje o wszystkich numerach