::: NOMINACJE
14 lipca - drugi koncert z cyklu Muzyczny MIR odbył się w nowootwartej muszli koncertowej. Popołudnie było deszczowe, ale dzięki zadaszonej widowni pogoda nie była w stanie pokrzyżować naszych planów - trzy z zapowiadanych grup zaprezentowało swoje programy, natomiast zespół Cocoon Band w ostatniej chwili odwołał swój występ. Nowa muszla koncertowa, z nowym, nowoczesnym nagłośnieniem jest miejscem, którego w Rabce brakowało, ale stawia też przed organizatorami nowe wyzwania, którym troszeczkę nie sprostałem. Efekt - pomiędzy kolejnymi występami tworzyły sie kilkunastominutowe przerwy, a brzmienie mogło być pewnie lepsze. Nowoczesne, sterowane elektronicznie (nawet za pomocą ipoda z dowolnego miejsca) nagłośnienie zainstalowane w nowej muszli umożliwia przygotowanie i zapamiętanie ustawień dla kolejnych wykonawców na długo przed koncertem, dzięki czemu przerwy pomiędzy występującymi zespołami nie powinny trwać dłużej, niż kilka minut, a brzmienie instrumentów nie powinno budzić zastrzeżeń. Ale postaramy sie poprawić... 

Sobotni, bardzo zróżnicowany koncert rozpoczęła Paulina Kapłon ze swoim zespołem Krakowskiej Fundacji Sztuki Musicalowej: 

Malwina Czapiga - wokal
Paulina Kapłon - wokal
Wojciech Daniel- wokal
Tomasz Smoter - wokal
Agnieszka Barańska - wokal, taniec
Piotr Słodkowicz- wokal, taniec 

Grupa zaprezentowała cztery utwory - wszystkie kompozycje autorstwa Pauliny Kapłon. Ze względu na okres wakacyjny zespół wystąpił z podkładem muzycznym odtwarzanym z płyty CD, ale pomimo to widać profesjonalizm i rozmach przedsięwzięcia pani Pauliny. Do konkursu zaprezentowana została jedna z piosenek musicalu "W obliczu Chaosu" - "Bal Bogów". 

Jako drugi na scenie pojawił się duet "Trickster". W stosunku do swoich poprzedników ich występ był niemal ascetyczny. Adrian Świder(gitara) i Natalia Kwiatek (śpiew) to jeszcze uczniowie szkoły średniej i dali się już poznać podczas zeszłorocznego finału I edycji MIR. W swoim występie zaprezentowali jeden własny utwór, biorący udział w naszym konkursie -"Love&Hate" oraz trzy covery.    

Koncert zakończył zespół naszego jurora, Kuby "Bobasa" Wilka - "Hard  to  explain", który razem z Natalią Kwiatkowską (vocal), Krzysztofem  Pietrasem (piano) i Marcinem Dyjakiem (harmonijki) wykonali kilka jazzowych standardów. Oczywiście Kuba Wilk nie bierze udziału w konkursie, ale chcąc zaprezentować pełną, zróżnicowaną rabczańską scenę muzyczną nie sposób pominąć tego muzyka, a nasz projekt nie jest skierowany tylko do muzyków chcących wziąć udział w konkursie. Ponadto chcielibyśmy przedstawić "muzyczne sylwetki" jurorów konkursu (pozostali, czyli Rafał Chrustek i Marek Podlecki przedstawią się w następnych koncertach).      

Koncert prowadziła Katarzyna Ceklarz, a nagłośnili Krystian BieleckiStach Mysza.

Piotr Kolecki
foto: Mateusz Kolecki
 

  stat4u