WILLY BLAKE

Pod tym artystycznym pseudonimem kryje się rabczanin – Przemek Świerczek, który od czterech lat zajmuje się wyłącznie muzyką. Grając na harmonijkach ustnych, gitarze oraz banjo wykonuje utwory z rodzaju delta-blues, country blues, folk oraz ragtime. 

:::więcej 


Po prosu to lubię!

Swoją przygodę z muzyką zaczynała w ramach kółka muzycznego w szkole podstawowej, scholi parafialnej a później w gimnazjalnym zespole Consonans. Aleksandra Luberda, bo o niej mowa, wykonuję głównie poezję śpiewaną i utwory jazzowe, czyli takie które najlepiej wpisują się w jej temperament oraz barwę głosu.

:::więcej 

 


Alicja Luberda 
– „podśpiewuje sobie od zawsze”

Ala to siostra bliźniaczka Oli. Obie biorą udział w naszym muzycznym konkursie ale nie w duecie lecz jako wzajemna konkurencja. Muzyczna kariera Ali zaczęła się w przedszkolu, podczas występów na Dzień Matki i innych podobnych wydarzeń. Ponadto, jak sama twierdzi: od zawsze sobie w domu podśpiewywała, a później także przygrywała na fortepianie. 

:::więcej 


Dziwny Zespół 1c

Zgodnie z nazwą jest to faktycznie bardzo dziwny zespół. O jego dziwności świadczy na przykład fakt, że zespołu liczy kilkunastu muzyków, przy czym jego skład jest zmienny. Członkowie twierdzą, że ostateczny skład jeszcze się nie ustabilizował gdyż zespół jest rozwojowy. 

:::więcej 


Bal Bogów na rabczańskiej scenie

Kolejną osobą nominowaną w konkursie o tytuł „Przebój Rabki 2012” jest rabczanka Paulina Kapłon z zespołem Krakowskiej Fundacji Sztuki Musicalowej. Poniżej publikujemy wywiad na temat jej twórczości oraz tego co będziemy mogli zobaczyć i usłyszeć na lipcowym koncercie.

 

:::więcej 


To co lubię – to muzyka!

Łukasz Zazula „Zazi” – muzyką zajmuje się od trzech lat a już zgromadził wokół siebie sporą grupę rabczańskich (i nie tylko) fanów. Ze swoją pasją spotkał się w gimnazjum. W trakcie kolejnych lat skupił się na tworzeniu, licznych próbach, nagraniach oraz poznawaniu ludzi o podobnych zainteresowaniach. 

:::więcej 


Co dwie głowy to nie jedna

Trickster - to zespół złożony z dwójki przyjaciół: Natalii Kwiatek wokalistki z Rabki oraz Adriana Świdra gitarzysty z Rdzawki. Ich przygoda z muzyką zaczęła sie na dobre w Romerze gdzie na potrzebny szkolnego konkursu "Mam Talent" nauczyli się grać piosenkę "Zombie" zespołu The Cranberries.

:::więcej 


''Hard  to  explain'' - zespół Kuby „Bobasa” Wilka 
                                              jurora konkursu Made i Rabka II 

Kubę „Bobasa”, jednego z czołowych współczesnych muzyków w Rabce łatwo usłyszeć. Grywał z zespołem „Rzoz” z Bukowiny Tatrzańskiej, koncertuje z cygańską kapela „Kałe Bała”, zespołem ”Siwy Dym” a ostatnio z Trebuniami-Tutkami.

                   - wykonawca poza konkursowy                             :::więcej 


Radość Życia z zespołem COCOON BAND

Zespół COCOON BAND powstał w 2008 roku w Środowiskowym Domu Samopomocy „Radość Życia” w Rabce Zdrój. Składa się z osób niepełnosprawnych, dla których zajęcia muzyczne są jedną z form terapii.

 - wykonawca poza konkursowy                             :::więcej 


Vinum Sabbathi – cięższe brzmienie na rabczańskiej scenie

Zespół złożony z czterech siedemnastolatków: Dominika Schneidera (perkusja) i Sergiusza Tomczyka (bas) ze Spytkowic, Patryka Miśkowca (gitara) z Rabki oraz Przemka Zapały (vokal) z Raby Niżnej, powstał w kwietniu 2010 roku z inicjatywy Dominika i Patryka. 

  :::więcej 

 


Tak by warto było wcisnąć play

FleM - to pseudonim artystyczny, pod którym kryje się kolejna nominowana osoba. Muzyk, któremu bez względu na to gdzie jest i co robi, wciąż chodzi po głowie rap. Tworzy od 3 lat. Jak sam twierdzi muzyczna przygoda zaczęła się od pierwszej kasety muzycznej, jaką dostałem od kuzyna.

 

  :::więcej  


No Line – zespół nie tylko muzyczny

W naszym zespole liczy się przede wszystkim pasja. Gdy nie masz pasji, wszystko co robisz będzie kiepskie. Gramy muzykę, która nas pobudza, odpręża i jest częścią naszych poszukiwań muzycznych, ale przede wszystkim rozbudza w nas pasję. Tworzymy zespół - nie tylko muzyczny – pisze Rafał Chrustek gitarzysta „No line”.

           - wykonawca poza konkursowy                           :::więcej  


Insomatix

Insomatix – pod tym hasłem kryje się rabczański zespół metalowy. Ten, dobrze znany mieszkańcom naszego miasta, muzyczny skład powstał w 2003 roku. Prezentuje nowoczesny ciężki rock z dużą dawką melodii i metalowych riffów

  - wykonawca poza konkursowy                        :::więcej  


DDU z pod Babiej Góry na Rabczańskiej Scenie

Historia tego zespołu jest bardzo długa. Początki działalności DDU sięgają roku 1985. W latach 80. dominowała muzyka rockowa i metalowa. Każdy z nas słuchał i próbował coś tam grać, naśladując modne wtedy zespoły. I tak zrodził się pomysł na założenie zespołu– opowiada Włodzimierz Czarny, wokalista DDU.

wykonawca poza konkursowy - koncert odwołany                       :::więcej  


SERPENT WINGS

Kolejny zespół, który zgłosił się do projektu „Made in Rabka II” to istniejący od 2010 roku Serpent Wings. Zespół ten na  terenie naszego miasta reprezentowany jest przez rabczanina Wojtka Pietraszka, który gra na gitarze, a także uczy gry na tym instrumencie.

    - koncert odwołany                        :::więcej  

  stat4u